Bedriften må
- Være registrert som kunde
- Ha avtale om Nordea Business
- Ha aktiv Lei-kode
- Alternative InvesteringsFond ( AIF) har ikke anledning til å ha en VPS eller VPU konto i Nordea og kan derfor ikke bestille tilgang til Aksjehandel på nett.
Bedriften må
Når selskapet bestiller Aksjehandel på nett hos kunderådgiver / kundeservice bedrift, åpnes det en ny vps-konto i Nordea.
Hvis selskapet allerede har beholdning på en annen vps-konto i Nordea, kan beholdningen overføres til selskapets nye VPS-konto, slik at den blir synlig og tilgjengelig i aksjeporteføljen i selskapets nettbank i Nordea.
Bestilling på overføringen kan sendes via chat med denne teksten eller via din kunderådgiver / kundeservice bedrift:
Jeg vil overføre beholdningen fra selskapets ordinære vps-konto til selskapets Aksjehandel på nett vps-konto.
Slik bestiller du Aksjehandel på nett:
Slik bestiller du Nordea Business og Aksjehandel på nett:
Slik blir du kunde, bestiller Nordea Business og Aksjehandel på nett: