For å kvalifisere til lån ønsker vi å se at du minst har et par år med inntektsvekst bak deg, har eller i ferd med å få en profesjonell solid investor om bord med evne til å tilføre ytterligere kapital når nødvendig og som er klar for å skalere ut av Norge. Dersom du kan krysse på disse punktene ønsker vi at du tar kontakt. Men hvilken informasjon trenger egentlig banken for å vurdere et lån?
Prosessen har flere steg, men for å komme i gang trenger vi
• En presentasjon av bedriften - gjerne en investorpresentasjon med oversikt over eiere, ledelse, forretningsmodell og marked
• Siste årsregnskap og resultat hittil i år
• En likviditetsprognose for 2-5 år
• Oppdatert Cap table
Banken har taushetsplikt, så det er trygt å sende slikt materiale til oss, det vil kun bli sett av de som jobber med saken deres.
Veien videre kan føre med seg et økt informasjonsbehov før et forpliktende tilbud, men den tiden bruker vi for å bli godt kjent med ditt selskap, forrretningsmodellen og markedet dere opererer i.