Du er i sentrum

Hos oss starter rådgivningen med deg – og med livet du lever nå. For å kunne gi råd som faktisk treffer, ønsker vi å bli godt kjent med deg: hva som er viktig for deg, hva du vil oppnå, og hva som gir deg trygghet i økonomien. Deretter ser vi på hvordan investeringene dine best kan settes sammen. Utgangspunktet er din økonomiske situasjonen og hvordan du ser på formuen din; hva som er viktig for deg, hva du tenker om avkastning og risiko, og hvor aktiv du ønsker å være. 

Vi inkluderer planene dine, drømmene dine og det du ønsker at formuen skal bidra til. Med dette som utgangspunkt foreslår vi en investeringsstrategi og en finansplan som blir fundamentet for rådene du får videre. Finansplanen og plasseringene følger vi opp løpende. Vi holder deg oppdatert, vurderer muligheter som oppstår, og rebalanserer porteføljen når det er hensiktsmessig – slik at du kan være trygg på at investeringene dine fortsatt er tilpasset din situasjon og det du ønsker å oppnå.

Klar for Private Banking?

Som Private Banking-kunde får du en dedikert rådgiver som kjenner din økonomi og dine mål. Vi tilbyr eksklusive investeringsmuligheter og personlig oppfølging som er tilpasset akkurat din livssituasjon.

Martin Brekkli

I Nordea Private Banking kan man investere på flere måter - hva passer for deg?

1. Du forvalter investeringene sammen med oss

Vi utarbeider i fellesskap en finansplan for dine investeringer og midler, og deretter er vi der som sparringspartner og støtte med våre rådgivere og spesialister. Dette er et godt alternativ hvis du ønsker å ta beslutninger rundt investeringene selv, basert på innspill fra oss. 

Vi kommer løpende med forslag til endringer i sammensetningen av dine investeringer, i tråd med endringer i vårt syn på markedene.  

2. Overlat forvaltningen til oss

Forvaltning av penger i stadig mer komplekse markeder er en økende utfordring – men det innebærer også muligheter. Ved å velge diskresjonær forvaltning kan du kjenne deg trygg på at formuen din tas hånd om av ekspertene våre i samsvar med dine mål, din risikovilje og ditt syn på avkastning. 

Avhengig av hva som passer best for deg, finnes det flere ulike diskresjonære plasseringsløsninger.

3. Du investerer på egenhånd

Dersom du foretrekker å forvalte en portefølje med individuelle verdipapirer eller verdipapirfond selv, så har vi gode løsninger for det. Og, dersom du ønsker bistand har vi meglere og aksjespesialister du kan kontakte. Som kunde i Private Banking har du også tilgang til markedsanalyser, nyhetsbrev og rapporter samt våre forvalteres anbefalinger og analysedatabasen vår. Vi har også gode nettbaserte løsninger som kan være nyttige hvis du ønsker å handle verdipapirer eller fond.

Kontakt oss

Mandag – fredag 08.00-18.00.  

Når du ringer utenfor åpningstid vil du bli betjent av kundeservice Privat. Som Private Banking kunde vil du alltid oppleve å bli prioritert.