Nordea logotype

Skrevet ut 2010.09.07

Nordea-prisen i NM for ungdomsbedrifter 2010

Nordea-prisen i NM for ungdomsbedrifter gikk til Easy On, Easy Off UB fra Bergen

29. april delte leder for Bankvirksomheten i Norge, Anne Stärk-Johansen, ut Nordeas egen pris for beste forretningsplan i NM for ungdomsbedrifter.

- Gjennom å ta en aktiv del i entreprenørskap i skolen bidrar vi også til å gi elevene en bredere utdanning, sier Stärk-Johansen. Undervisningsopplegget har vist gode resultater ved at elevene etter avsluttet skole har startet opp egne bedrifter.

- Dette har igjen ført til flere arbeidsplasser, ikke minst i distriktene, påpeker konserndirektøren.

Hele 80 ungdomsbedrifter deltok i mesterskapet som ble arrangert på Lillestrøm.

Stor skapertrang

- Det manglet ikke på kreativitet og skapertrang blant deltakerne, forteller en imponert Stärk-Johansen.

Når det gjaldt vinneren, Easy On, Easy Off UB fra Bergen Handelsgymnasium i Hordaland, fremhevet juryen at forretningsplanen var oversiktlig, informativ og grundig.  Juryen mente også at produktet hadde potensial for videre utvikling. For alle som spiller håndball løser forretningsideen med håndballklister og klisterfjerner i samme pakke, et praktisk og kjent problem.

Juryen for beste forretningsplan besto av representanter fra Nordea.


Nordeas samarbeid med Ungt Entreprenørskap:

  • Nordea har støttet og engasjert seg i ungt Entreprenørskap (UE) helt siden de startet opp i 1997.
  • Nordea stiller opp lokalt med blant annet rådgivning og veiledning ovenfor elev- og ungdomsbedrifter. 
  • Satsingen har økt i omfang i løpet av de siste årene, og omfatter også opplæring i personlig økonomi på ungdomsskolenivå.

Se også

Daglig leder Ingrid Grønvigh mottok prisen på vegne av Easy On Easy Off UB
Daglig leder Ingrid Grønvigh mottok prisen på vegne av Easy On, Easy Off UB.